22 maja 2016

Bluzka w drobniutkie kwiaty

Drodzy czytelnicy,
w ostatnim poście pisałam o niezbyt sprzyjającej pogodzie za oknem. Następnego dnia wszystko zmieniło się o 180 stopni; zrobiło się ciepło i słonecznie. A że człowiek czasem jak żmijka, to i ja postanowiłam powygrzewać się w promieniach słońca, oczywiście aktywnie. W ruch poszły kosiarka, sekator, grabie i nożyce do trawy. Sporo pracy udało mi się wykonać w ogrodzie, tym samym na bok poszło haftowanie. Ale czymże miałby być ten post jak nie o hafcie. Dziś chcę Wam pokazać coś bardzo letniego, delikatnego i zwiewnego. Jeśli jesteście ciekawi o czym mowa, zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć :)Macie pomysł co może być letniego, delikatnego i zwiewnego? Pod tymi przymiotnikami kryje się bluzeczka haftowana w drobniutkie kwiatuszki. Letnia, ponieważ w kolorze białym, chłodzącym. Delikatna i zwiewna, ponieważ wyhaftowana na bardzo cienkim szyfonie.

Kwiatuszki zostały wyhaftowane na dekolcie, w okolicy karku oraz na rękawach. Na wzór składają się kwiaty w stylu rumianków, pączki oraz grona:


Bardzo rzadko widuję haft wykonany tym samym kolorem muliny, w którym jest tkanina. Dzięki temu wzór jest znacznie mniej widoczny, ale za to bardziej subtelny. My dodatkowo dodaliśmy plastikowe perełki jako wypełnienie kwiatów. Zostały one naszyte w różnej ilości w różnych kwiatach; czasem trzy, a czasem 6 sztuk.


Podobają Wam się kwiatuszki?

Do rozdzielenia kolejnej nitki :)


M.


PS. Dokupiłam brakującą mulinę do rudzika oraz otrzymałam blankiety do kartki ślubnej. Wkrótce pokażę Wam efekty pracy :)

6 komentarzy:

Dziękujemy za każde słowo komentarza, tym samym za poświęcony czas :)