7 marca 2019

Pro Filo Punto Croce - Anno XXII - N. 109

Kochani,
Zgodnie z Waszymi odpowiedziami na Instagramie dotyczącymi "nowego" numeru Pro Filo Punto Croce wrzucam zdjęcia wzorów jakie znajdują się w gazetce. Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie napotkała na trudności techniczne, tym razem związane z aparatem fotograficznym. Na szczęście sytuację udało się uratować, a dokładniej kartę pamięci :)

Jest to wydanie bożonarodzeniowe, mocno spóźnione, ale jak nic będzie na przyszłe święta i kolejne również. 

Zapraszam do obejrzenia zdjęć :)
Fani wzorów przedstawiających ptaki na pewno coś dla siebie znajdą (mi najbardziej podoba się ten niebieski ptaszorek :), a i miłośnikom kuchennych akcesoriów też przypadną do gustu.
Nie mogło oczywiście zbraknąć świętego Mikołaja. O ile wzory te są przepiękne, to są również przeogromne, więc pozostaje mi jedynie podziwiać Mikołajów na obrazkach.
W numerze znaleźć można też niewielkie wzory przedstawiające np. bakalie jak orzechy i migdały, czy też wielkie gałązki.
Są też wzory dziecięce przedstawiające urocze misie. Podobnie jak w przypadku Mikołajów są one przeogromne.
Poniższe wzory na początku najmniej mi się spodobały, bo są dosyć ubogie kolorystycznie, a postacie kanciaste, ale za każdy razem, gdy na nie patrzę podobają mi się coraz bardziej :)
Dla fanów motoryzacji przygotowano kilka wzorów samochodów, transportujących przeróżne przedmioty związane ze świętami np. choinki i prezenty. Mi ten motyw zdecydowanie kojarzy się z USA, gdzie jest bardzo często wykorzystywany we wszystkich możliwych dekoracjach, od kul śnieżnych, po zastawę stołową.
Jest też przykład kalendarza adwentowego, który jest bardzo ciekawy, jednak z pewnością pracochłonny. Co ciekawe te torebeczki wyglądają jak papierowe, a nie z materiału, dlatego tym bardziej zastanawiam się w jaki sposób przeniesiono na nie wzory.
W numerze znalazły się także wzory kwiatowe w odcieniach błękitu.
W wydaniu bożonarodzeniowym nie mogło zabraknąć pomysłu na szopkę. Tym razem jest ona wykonana na kształt poduszeczek, gdzie przód jest całkowicie zahaftowany, zaś tył stanowi inny materiał.
Mi gazetka bardzo przypadła do gustu, choć mam świadomość, że tylko te najmniejsze wzory są obecnie na miarę moich możliwości. Te większe będą na przyszłość. Jeśli i Wam magazyn przypadł do gustu, to na obecną chwilę jest jeszcze dostępny na empik.com.


Do rozdzielenia kolejnej nitki :)


M.

2 komentarze:

  1. Piękne propozycje na świąteczne hafciki :) Jest w czym wybierać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Malczan z choinką mnie oczarował!

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za każde słowo komentarza, tym samym za poświęcony czas :)